facebook2 google+ youtube tisk e-mail oblibene Sklad

KOUPELNOVÉ TRENDY A NOVINKY RAKO PRO ROK 2017

aktualita_cersaie
Italy, Bologna – Cersaie 26.09.- 30.09.2016

Slíbili jsme, že Vám z veletrhu CERSAIE v italské Bologni přivezeme ty nejnovější trendy a inspirace ze světa koupelen, hlavně tedy obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení, a tak tady máme to nej…

V neskutečně obrovském areálu italského výstaviště v Bologni, v němž bychom se nejspíše bez mapy dokázali i ztratit, jsme viděli spoustu druhů obkladů, dlažeb a dekorací v různých stylech, formátech, tvarech a barvách od výrobců z celého světa. Nás ale nejvíce zajímaly novinky pro nadcházející rok 2017 od našeho českého výrobce, a tak první kroky směřovaly samozřejmě ke stánku RAKO, kde jsme se těšili z nové kolekce.

 

 

 

NEWS RAKO 2017

Pro následující rok 2017 si pro nás český výrobce obkladů a dlažeb RAKO připravil 10 nových sérií, přičemž byl nejvíce kladen důraz na rozšíření koupelnového programu o větší formáty. Oproti posledním 2 rokům, kdy byly koupelnové série především ve výraznějších barvách, např. série Trinity, Air, Tendence, jsou letošní novinky laděny především do přírodních materiálů jako je mramor, dřevo, kámen, ale také se vrací styl textilní struktury.
Pojďme se tedy na jednotlivé novinky RAKO 2017 podívat…

Série BASE

Koupelnová série Base je první novinkou, která představuje nový velkoformátový kalibrovaný obklad v rozměru 30×90 cm nebo 30×60 cm ve dvou barevných variantách. Série v imitaci kamene je doplněna reliéfními dekory lamely v designu dřeva nebo kamene, mozaikami a také reliéfní listelou. V nabídce je také kalibrovaná dlaždice 30×60 cm nebo 60×60 cm.

      

 

Série BOA

Elegantní série BOA působící luxusním dojmem v designu přírodního mramoru. Kalibrované obklady v matném provedení se saténovým povrchem jsou k dispozici ve formátech 30×90 cm a 30×60 cm. Série je doplněna mozaikami ve formátu 30×30 cm a moderní variantou dekoru pro designovou i funkční harmonii.

      

 

Série CASA

Série Casa je typická svou jednoduchostí a minimalismem. Kalibrované obklady ve formátu 30×60 cm v neutrálních šedých odstínech a s dekorem lehce “potištěného” nebo „pruhovaného“ povrchu s jemnou mikroreliéfní strukturou, jsou doplněny moderní listelou s reliéfním povrchem nebo mozaikami ve dvou barvách.

      

 

Série NEXT

Jedinečná série NEXT s výraznou strukturou textilní tkaniny v béžové a šedé barvě. Kalibrovaný obklad 30×60 cm v matném provedení je doplněn listelami a mozaikami ve všech odstínech a také originální dekorací typu “patchwork”, v níž jsou zahrnuty všechny barvy.

aktualita_next2   aktualita_next3   aktualita_next5

 

Série RUSH

Moderní trendy originálního designu kovového povrchu, naprosto splňuje tato novinka – série RUSH. Koupelnová série v lehce industriálním stylu nabízí velkoformátový kalibrovaný obklad 30×60 cm v 6 různých odstínech, mozaiky a také květinové či jednobarevné listely.

aktualita_rush1   aktualita_rush3   aktualita_rush2

 

Série UP

Série UP na první pohled zaujme svou designovou pestrostí. Několik formátů, odstínů, dekorů a mozaiky, to vše je typické pro tuto sérii. Základem jsou kalibrované obklady 30×60 cm nebo 20×40 cm nabízené v lesklém provedení bílé, slonová kost, béžová a ocelově modré barvy laděných tak, aby umožňovaly vzájemnou kombinovatelnost a vzbuzovaly pocit klidu.

aktualita_up1   aktualita_up3   

 

Série PIANO

Jedinečné obklady s “klavírním leskem” s výraznou kresbou dřeva v několika přírodních tónech, mezi něž patří např. odstíny břízy, dubu a třešně, to je série Piano. Obklady ve formátu 20×60 cm jsou doplněny dekorativní listelou a mozaikami ve formátu 30×30 cm. Pokud toužíte po nové koupelně v dekoru dřeva, s puncem elegance, je tato série pro Vás ideální volba.

aktualita_piano1   aktualita_piano3   aktualita_piano2

 

Série GROUND

Série Ground v teplých odstínech v imitaci kamene zaujme svou jednoduchostí a přirozeností. Obklady s neutrální mikrostrukturou v rozměru 20×40 cm jsou doplněny mozaikami ve všech barvách a falešným dekorem 20×40 cm v mixu základních barev.

aktualita_ground3   aktualita_ground1   aktualita_ground2

 

Série EXTRA

Kalibrovaná dlažba série EXTRA vychází vstříc současným trendům – maximalizací formátů dlažeb a představuje v portfoliu českého výrobce RAKO nové formáty 80×80 cm a 40×80 cm. Dlažba je v 6 základních barevných provedeních s příjemným jemně reliéfním saténovým povrchem. Dlažbu je možné, díky kalibraci, pokládat s minimálním spárou. Komplexnost nabídky doplňují schodovky, schodové tvarovky a sokle.

aktualita_extra1   aktualita_extra2   aktualita_extra3

 

Série FARO

Série Faro je novinkou, která kombinuje vzhled dřeva s odolností a předností keramické dlažby. Kalibrované dlaždice v přírodních odstínech rustikálního dřeva a formátu 15×60 cm jsou doplněny mozaikami 30×30 cm.

aktualita_faro2   aktualita_faro1   aktualita_faro3

 

Novinky jsou již k prodeji na našem e-shopu.

Přejít na e-shop

 

KOUPELNOVÉ TRENDY ZAHRANIČNÍCH VÝROBCŮ PRO ROK 2017

 Stejně tak jako v minulém roce, tak i letos se na veletrhu nejčastěji objevovaly obklady a dlažby v imitaci mramoru, dřeva, kamene. Nesmíme také opomenout nestárnoucí “retro” styl. Veletrh také naprosto ovládaly velké formáty, přičemž největším zmiňovaným byl formát 120×240 cm. Stále více se také objevovaly dlažby „slim“ o tloušťce 3 mm nebo dlažby v imitaci betonové stěrky, které byly k vidění skoro na každém rohu.

Imitace mramoru

 


Imitace dřeva

 


Imitace kamene

 


Retro

 


Zajímavosti z veletrhu

 

 

 

Přihlašte se k odběru novinek a slev